top of page
Turf field

A különböző kis területen végzett játékrendszerek elemi részét képezik az összes edzésnek. Az edzés ezen szakaszában képezhetjük a leghatékonyabban a játékos kombinatív készségei mellett a döntéshozatali képességét is, mindamellett, hogy a Kis Területen végzett Játékrendszerek során a teljes nyomás alatti helyes feladatvégzést is tudjuk oktatni. 

OLVASD EL INGYENES SZAKMAI ANYAGUNKAT!

ÚJ!

Miről szólnak?

A Kis Területen végzett Játékrendszerek jellemzője a folyamatos, teljes nyomású játék. Ennek módja és típusai korosztály és képzettség szerint változnak. A teljes nyomású játék definícióját szakmai anyagunkban is részletezi fogjuk, azonban az eddig vezető utat, a technikai képzést és a nyomásgyakorlást az 1v1 Mozdulatok szakmai anyagunk veszi részletesebben. A teljes nyomású játékrendszereken belül, oktatás szintjén megkülönböztetjük a következőket: létszám azonos játékot, létszám előnyös és hátrányos játékot, illetve az 1 v 1 játékot. Ezen típusoknak a lehetőségeit, a gyakorlat alatti labdabirtoklást, helyzetkihasználást és pályatípusait egyaránt részletekbemenően elemezzük.

Kép2.png

Miért javasoljuk?

Kisebb létszámok: A kisebb csoportok kisebb területen játszanak. Ebből kifolyólag gyorsul a játék, rákényszerítve a játékosokat a gyorsabb döntéshozatalra, scannelésre, passzerősség- és pontosságra. Kisebb csoportok esetében ha az egyénre vetítjük le, többször ér labdába, gyorsabban kell reagálnia, ebből az következik, hogy a játékos fejlődési sebessége is nő.

 

Továbbá másik előnye az, hogy az edző nagyobb figyelmet tud fordítani a játékosok kis csoportokban betöltött szerepére. A kisebb terület ahogy az előbb említettük, rákényszeríti a játékost a gyorsabb döntéshozatalra, mindeközben nő a nyomás rajta, amelyre ezen edzésrészletben fokozott hangsúlyt kell fordítanunk.

 

Létszám azonos játék: Ezek a gyakorlatok nevükből adódóan az 1v1-től egészen 11v11ig létszám azonossággal működő feladatot jelentenek. Ezeknél a gyakorlatoknál a hangsúlyozódik ki leginkább az egy az egy elleni szituációk.

Létszám előnyös / hátrányos játék: Ezeknél a gyakorlatoknál amennyiben a többségben lévő játékosoknál van a labda, a labdabirtoklás gyakorlása van előtérben, amennyiben pedig a létszám hátrányban lévőknél, a kontrajáték. Több módon is kialakíthatjuk a létszám különbségeket: kezdeti és szituációs értelemben is: kezdeti és szituációs létszámkülönbség.

 

  • 1V1 PÁRHARCOK / KIS LÉTSZÁMÚ PÁRHARCOK

  • KOROSZTÁLYSPECIFIKUS MAGYARÁZAT

  • KOMBINATÍV GONDOLKODÁS ELŐSEGÍTÉSE

  • LÉTSZÁM AZONOS JÁTÉK

  • LÉTSZÁM ELŐNYÖS / HÁTRÁNYOS JÁTÉK

Ebook - Kis területen végzett játékrendszerek.png

TARTALOM

Különös figyelmet szenteltünk a gyakorlatok és a mozdulatok lehető legérthetőbb bemutatására mindamellett, hogy a tematikai felépítést és a különböző hibázási lehetőségeket is olvasóink elé tártuk.

Mik a fókuszpontok egy-egy szituációs gyakorlat során? Milyen kivitelezési opciók vannak az 1v1 játékra? Hogyan képezhetem a játékosok döntéshozatali képességét? Mire alkalmazható a létszámazonos játék? Szakmai anyagunk minden kérdésre válaszol!

3.png

LIGHTS

Grass Field

Ebookunkhoz kész edzésterveket is készítettünk, mely példaként segít a kollégáknak a gyakorlatba integrálni és elsajátítani mindazt a tudást melyet eddig olvastak könyvünkben, vagy akár az általunk nyújtottakat fel is használhatják módosítások nélkül is.

 

Az alábbi edzésterveket úgy dolgoztuk ki, hogy magába foglaljanak 1v1 játékokat, létszám azonos, létszám előnyös / hátrányos  gyakorlatokat is egyaránt.

Ebook - Kis Területen végzett Játékrendszerek (2).png

FIGYELEM!

Kézikönyveink nem fizikai termékek. Weboldalunkon keresztül érhetők és olvashatók el digitális formában.

Kis Területen végzett Játékrendszerek

30 000 Ft

30 000

Érvényes 12 hónapra

Döntéshozatali képesség fejlesztés

Korosztályos bontás

A létszám-arány

1v1 Játék

Kombinatív gyakorlatok

20+ kidolgozott edzésterv!

bottom of page