SZAKMAI RENDSZERÜNK
Szakmai rendszerünk középpontjában a játékosok technikai fejlesztése áll. Hisszük, hogy minden formáció és taktikai rendszer sikeressége az azt alkotó egyének képzettségén és a kombinatív kis csoportos játékok hatékonyságán múlik. Módszerünk könnyen integrálható más stílusokhoz, továbbá úgy alakítottuk ki, hogy könnyen tanulható is legyen az érdeklődő kollégák számára.
EDZŐKÉPZÉS TANFOLYAM A KLUBODNÁL!
Filozófiánk
Az elmúlt 10 évben 15.000 játékossal dolgoztunk és 1500 edzőt képeztünk több, mint 60 klubnál, 3 országban. Úgy gondoljuk, hogy tapasztalataink megosztása minden olvasónak hasznos tudásanyagot biztosít. Kiemelt szándékunk, hogy az utánpótláskorú játékosaink elérjék a nemzetközi szintet. A folyamat első lépése, hogy a játékosokat képző kollégák megkapják és alkalmazzák azon szakmai tudásanyagot, melyek mindezt megalapozzák. Küldetésünk és motivációnk, hogy minden olvasónknak hasznos, gyakorlati tudást biztosítsunk, mely segítségével kinevelhetik a jövő futballgenerációját. Sikerük a mi sikerünké is válik.
Korcsoportok
Már a legfiatalabb, 5-6 éves korosztálytól foglalkozunk játékosokkal, de rendszerünk alkalmas felnőtt csapatok képzésére is. Különböző korcsoportok más és más képzést igényelnek. Módszerünk 4 csoportra osztja ezeket.
5-8 ÉVESEK
A labdaérzékelés fejlesztése, passzok és átvételek fejlesztése, alapvető 1v1 szituációk, döntéshozatali képesség fejlesztése közösséghez való tartozás erősítése, a labdarúgás megsze-rettetése, baráti kapcsolatok kiala-kításának támogatása
9-12 ÉVESEK
Ebben a periódusban kezdődik el a játékosok intenzív technikai képzése. Készségszintű labdaérzékelés fejlesz-tése, intenzív 1v1 készségfejlesztés, gyorsasági és koordinációs képzés, passzok és átvételek fejlesztése, játék- kapcsolatok oktatása szituációs gyakorlatokban, mentális stabilitás erősítése
13-16 ÉVESEK
Ebben a korban már a játékosok rendelkeznek a készségszintű technikai képzettséggel. Innentől kezdve minden gyakorlatot, mozdulatot nyomás alatt végeznek. Intenzív Ball Mastery képzés nyomás alatt, 1v1 mozdulatok képzése nyomás alatt, koordinációs és gyorsasági fejlesztés, dinamikus erőfejlesztés, döntéshozatali képesség, passzok és átvételek képzése nyomás alatt, taktikai képzés, morális norma és mentális felkészültség stabilizálása
17+ ÉVESEK
Ebben a periódusban a kész játékos optimalizálása zajlik. Technikai hiányosságok pótlása, kombinatív játékszellem erősítése, döntéshozatali képesség fejlesztése, nyomás alatt történő 1v1 készségfejlesztés, taktikai elemek integrálása a szituációs gyakorlatokba, taktikai rendszerekre való felkészültség véglegesítése, morális norma és mentális felkészültség stabilizálása
Edzéseink során hatalmas hangsúlyt fektetünk az örömfaktorra, mely korosztálytól függetlenül egy központi elem képzésünkben. Ennek segítségével jó hangulatú edzéseket tartunk, mely során a játékosok örömmel végzik a kihívást jelentő de teljesíthető gyakorlatokat.
ÖRÖMFAKTOR
Edzéseink során a létszámot 12-14 főre maximalizáljuk, hogy minden játékos a megfelelő minőségű képzést kaphassa.
MAXIMALIZÁLT LÉTSZÁM
Minden játékos a lehető legtöbbet érjen labdába. Már a bemelegítés során törekszünk arra, hogy minden gyermek 4-500 labdaérintést végezzen.
MINŐSÉGI LABDAÉRINTÉS
Fontosnak tartjuk a pozitív kommunikációt, ezzel kialakítva a pozitív képzési környezetet, mely esszenciája a gyors és sikeres fejlődésnek. Hibázás esetén az edző jó szándékkal kell javítsa a játékost. Amennyiben ez nem történne meg, a gyermekben rossz mozdulat rögzülne és azt csak többszörös munkával tudnánk kijavítani.
POZITÍV KOMMUNIKÁCIÓ
EDZÉSTARTÁS TEMATIKÁJA
Ahogy minden játékoskeret, úgy minden korosztály és minden egyén egyedi edzéstervet igényel. Sajnos az edzésterv kidolgozását, leírását nem mindenki veszi komolyan. A jól felépített edzéstematikai rendszer idomul az egyesület szakmai és morális céljaihoz, figyelembe veszi a játékosok korát, egyéni készségeit és képességeit, központi funkcióként pedig kihasználja az örömfaktor-motivációs formulát. A jól felépített edzésterv a szakmai alapkövetelmény egy játékoskeret – és hosszútávon az egyesület – sikerességéhez. Szakmai anyagunk részletesen leírja a korosztályok szerinti javasolt edzésfelépítési tematikát, kitérve az esetleges problémaforrásokra és az általánosan feltett, általunk tapasztalt kérdésekre.
BALL MASTERY
SEBESSÉG
FEJLESZTÉS
1V1
MOZDULATOK
CSOPORT
JÁTÉKOK
KIS CSOPORTOS
GYAKORLATOK
KIS TERÜLETEN VÉGZETT
GYAKORLATOK
ÖRÖMFAKTOR
BALL MASTERY
A Ball Mastery, avagy a labdaérzékelés elsajátítása a technikai képzettség legelső, elengedhetetlen lépcsőfoka. A játékosok elsajátítják a labda irányítását mindkét lábuk talpával, lábfejével, külső és belső részével. A folyamatot reprezentáló képzési piramis bemutatja a Ball Mastery készségszintű elsajátításának, az edzésekbe integrált tematikáját. A labdaérzékelés elsajátítása alapvető követelmény a passzok és átvételek, az 1v1 mozdulatok és későbbiekben a taktikai rendszerek sikerességéhez is. A Ball Mastery készségszintű tudása és a játékos magabiztossága egyenesen arányos a fejlődés sebességével.
Ball Mastery Kézikönyv
30 000FtÉrvényes 12 hónapra
1V1 MOZDULATOK
Egy játékos az edzésen minden, az edző által kért 1v1 mozdulatot sikeresen megcsinál, mégsem látható ez vissza a mérkőzései során. Ismerős? Sokan éppen a technikai képzést, mások a teljes nyomású játékot hagyják ki az edzéseikből. A folyamat, amely ezeket összekapcsolja és rendszerbe helyezi elengedhetetlen egy játékos a modern futballra való felkészítésében. A mentális nyomásgyakorlás felépítéséről szóló szakmai anyagunk (avagy “Pressing”) bemutatja egy játékos felépítését a technikai képzettségtől kezdődően a teljes nyomású játék alatt történő sikeres teljesítéséig. Tananyagunk szorosan kapcsolódik minden, az egyéni készségek felépítéséről szóló szakmai anyagunkhoz.
1v1 Mozdulatok Kézikönyv
30 000FtÉrvényes 12 hónapra
MEGÁLLÁS &
ELINDULÁSOK
IRÁNYVÁLTÁSOK
CSELEK
FOKOZÓDÓ NYOMÁS
MECCSSZITUÁCIÓ
TECHNIKAI KÉPZÉS
BALL MASTERY ÉS 1V1
MOZDULATOK
KÉSZSÉGSZINTŰ
ELSAJÁTÍTÁSA
AZ EDZŐ ÁLTAL IRÁNYÍTOTT
NYOMÁSGYAKORLÁS, A
MENTÁLIS FELKÉSZÜLTSÉG
ÉRDEKÉBEN
TELJES NYOMÁS
ALATTI JÁTÉK
KIS CSOPORTOS
JÁTÉKRENDSZEREK
Azon csoportos feladatokat, ahol a hangsúly a passzok & átvételeken és a befejezésen van kis csoportos játékrendszernek nevezzük. Ezek a gyakorlatok segítenek elsajátítani a különböző passz és lövéstípusokat, mindeközben segít a játékosnak időt és teret nyerni a helyes labdaátvételek begyakorlásával. Ezen tananyagunkhoz soroljuk a különböző labda-szerző és tartó, a védekező mozgást és az üres területre való mozgást gyakorló, a passz és lövés típusokról szóló gyakorlatainkat. Szakmai anyagunk különös figyelmet szentel a térlátás és az előre gondolkodás elsajátítására, amely a különböző taktikai rendszerek sikeres működésének egyik legfontosabb alappillére.
Kis Csoportos Játékrendszerek Kézikönyv
30 000FtÉrvényes 12 hónapra
BEFEJEZÉSEK
PASSZOK
ÁTVÉTELEK
LABDASZERZŐ MOZGÁS
LABDATARTÓ MOZGÁS
VÉDEKEZŐ MOZGÁS
KIS TERÜLETEN VÉGZETT
JÁTÉKRENDSZEREK
A gyakorlati, teljes nyomás alatt történő alkalmazása az 1v1 feladatoknak a meccszituációk lemodellezésének, felkészülésének felel meg. Éppen ezért elengedhetetlen fontosságúnak tartjuk a helyes kivitelezést és a megfelelő pályarendszer tudatos kiválasztását, majd annak lebonyolítását. Szakmai anyagunk a csökkentett (vagy éppen bővített) pályaméreteket, multi-kapu rendszereket és variációkat mutatja be korosztályos bontásban 1v1, 2v2, 3v3, létszám - hátrányos és előnyös gyakorlatokban. A Kis Csoportos Játékrendszerekkel ellentétben a Kis Területen végzett Játékrendszerek során a fő hangsúly - ahol már a technikailag és mentálisan felépített játékosok végzik a gyakorlatot - a teljes nyomás alatti játékon van.
Kis Területen végzett Játékrendszerek
30 000FtÉrvényes 12 hónapra
TELJES NYOMÁSÚ
JÁTÉK
LÉTSZÁM
ELŐNYÖS
LÉTSZÁM
HÁTRÁNYOS
LABDA
BIRTOKLÁS
KONTRAJÁTÉK
OVI FOCI
Véleményünk szerint az óvodáskorú gyermekek szakokosodott, életkor-specifikus képzése elengedhetetlen, hogy a későbbiekben stabil alapokra lehessen helyezni a korosztályosan szükséges további egyéni, mentális és taktikai készségeket. Korosztályos sajátosság, hogy az óvodáskorú játékosok esetében fokozottan kell figyelni a figyelem fenntartására. Erre a legsikeresebb módszer az örömfaktor minden esetben középpontú alkalmazása. Ebben a korban kell lefektetni a labdás és labda nélküli mozgás alapjait és az alapvető egyéni készségeket. Elkezdődik az 1v1 szituációkhoz való szoktatás és a döntéshozatali képesség fejlesztése, ezért szakmai anyagunk szorosan összekapcsolódik a Ball Mastery és a Kis Területen végzett Játékrendszerek tananyagainkkal.
1V1
GYAKORLATOK
LABDAÉRZÉKELÉS
MOZGÁSFEJLESZTÉS
ÖRÖMFAKTOR
NŐI FUTBALL
Mind globálisan, úgy hazánkban is exponenciálisan nő a női futball népszerűsége és minősége. Hatalmas lehetőségeket rejt magában, azonban elengedhetetlen a női korosztályok megfelelő szakmai képzése. Tananyagunk segít a korosztályos edzőknek, szakmai vezetőknek kiválasztani a helyes szakmai útvonalat, lefekteti az alapvető mérföldköveket, tisztázza a félreértéseket és irányvonalat képvisel egy játékos fejlődési folyamatában. Korosztályos bontásban részletezzük az edzéstematikát, különös figyelemmel az örömfaktor, az egyéni és közösségi motiváció fontosságára. Szakmai anyagunk szorosan kapcsolódik a Ball Mastery, az 1v1 Mozdulatok, a Kis Területen végzett Játékrendszerek, a Kis Csoportos Játékrendszerek, A Nyomásgyakorlás és az Edzői Kommunikáció szakmai anyagunkkal.
EGYÉNI
KÉSZSÉGEK
1V1
MOZDULATOK
GYERMEK
PSZICHOLÓGIA
NYOMÁS-
GYAKORLÁS
KIS CSOPORTOS
JÁTÉKRENDSZEREK
KIS TERÜLETEN
VÉGZETT
JÁTÉKRENDSZEREK
ÖRÖMFAKTOR
EDZŐI
KOMMUNIKÁCIÓ
Fontos tisztában lenni azzal, hogy egy edző a játékos életében milyen szerepet tölt be. Ennek tudatában köteles megfelelően viselkedni (nonverbális kommunikáció) és beszélni. Tapasztalataink szerint az edzők hibás vagy nem elég egyértelmű magyarázata megakadályozza a játékost a helyes gyakorlat kivitelezésében, melyet aztán sokkal nehezebb módosítani készségszinten. Az edző-játékos kapcsolat alapvető szükséglete az edző kommunikációs készsége. Viselkedésünkkel pozitívan, de akár negatívan is hathatunk a játékos fejlődésére, éppen ezért szakmai anyagunkban lefektetjük az alapvető normákat az edzői viselkedésre (gyermekpszichológia, pedagógia), és a kommunikációra. Utóbbi során az általunk bevált pedagógiai tanácsokat, kommunikációs formulákat dolgozzuk fel, melyek rendkívül fontosak a játékos fejlődésében, korosztálytól függetlenül. Szakmai anyagunkban részletezzük az általunk támogatott edzői gyakorlatbemutatási tematikát és kifejtjük a Játékos – Szülő – Edző kapcsolat kommunikációban gyakorolt lépéseit, elveit.
BEMUTATOM
ELMONDOM
KIJAVÍTOM
EDZÉS UTÁNI
HÁZI FELADATOK
Az edzések utáni házi feladatok, melyeket a következő edzésig a játékosoknak el kell végezniük, (például egy kijelölt mozdulat gyakorlása) technikai előnye mellett pozitív pszichológiai hatása is van. Kollektív és egyéni házi feladatokat adva a játékosoknak segítünk mentálisan és gyakorlatban is foglalkozni a futballal akár a pályán vannak, akár otthon. Pszichológiai vonzatán túl az edzéseken kívüli pluszmunka hatalmas előnyt jelent egy játékos fejlődésének sebességében. Szakmai anyagunkban részletezzük a korosztályos, általunk javasolt házi feladatokat és annak a további edzésekre gyakorolt hatásait.